Czasowe zamknięcie drogi w Dobrej

W związku z awarią sieci kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Szczecińskiej w miejscowości Dobra na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda u zbiegu ulic Szczecińskiej i Granicznej, zarządca drogi – Zarząd Powiatu w Policach informuje, że w dniu 29 czerwca 2020 r. przystąpi do usuwania przyczyn tej awarii.

Lokalizacja uszkodzeń wymusiła konieczność całkowitego zamknięcia dla ruchu wskazanego odcinka drogi. Prace przy usuwaniu awarii rozpoczną się w poniedziałek, po porannym szczycie komunikacyjnym, po godz. 9:00. Prace potrwają do odwołania.

 

W związku z zamknięciem drogi prosi się kierowców o korzystanie z możliwych dróg alternatywnych tj:

  • Ulicą Poziomkową oraz Bukową/Stokrotki
  • Ulicą Przytulną i Krajobrazową

 

Czyli jadąc od strony Wołczkowa ulicą Szczecińską nie dostaniecie się bezpośrednio do ronda przy Urzędzie Gminy do ulicy Granicznej, by móc się tam przedostać musicie jechać ulicą Poziomkową/Bukową lub wjeżdżacie w ulicę Przytulną/Krajobrazową.

 

Droga alternatywna ulicą Poziomkową oraz Bukową/Stokrotki

 

Droga alternatywna ulicą Przytulną i Krajobrazową

 

W związku z prowadzonymi objazdami na wyżej wymienionych ulicach prosi się mieszkańców o nieparkowanie samochodów na jezdni w celu zachowania płynności ruchu drogowego.

 

 

Z uwagi na zamknięty odcinek drogi nastąpi zmiana tras linii autobusowych 105 oraz 121:

Linia 105 – przystanek końcowy zostanie zlokalizowany w ciągu ulicy Poziomkowej przy posesji nr 2 . Nie będą obsługiwane przystanki Dobra Rondo oraz Dobra Osiedle.

Linia 121 –  kursować będzie objazdem przez ulice Poziomkową oraz Bukową. Nie będzie obsługiwany przystanek Dobra Rondo oraz Dobra Stokrotki nż. Przystanek Dobra Oliwkowa zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji tymczasowej. W kierunku Grzepnicy uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek w ciągu ulicy Szczecińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Przytulną, a w kierunku Głębokiego autobus zatrzymywał się będzie na tymczasowym wspólnym przystanku z linią 105 w ciągu ulicy Poziomkowej przy posesji nr 2.

Ewentualne zmiany funkcjonowania powyższych linii mogą następować na bieżąco na polecenie Centrali Ruchu.

 

Dodatkowe informacje w związku z zamknięciem ulicy Szczecińskiej będą przekazywane na bieżąco.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz w miarę możliwości omijanie newralgicznego odcinka drogi.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody