Piękna droga w wołczkowskim lesie?

Gminne problemy drogowe

Nie jest tajemnicą, iż gmina nasza boryka się z licznymi problemami, w tym również ze stanem dróg dojazdowych do osiedli mieszkaniowych, w których mieszka znaczna liczba mieszkańców. Wiele z tychże dróg utwardzonych jest betonowymi płytami. Jednak część z nich nie posiada nawet takiego rodzaju utwardzenia.

Niejednokrotnie mieszkańcy zmuszeni są brnąć w błocie, poruszać się slalomem między dziurami lub zaniechać wieczornych przechadzek ze względu na brak oświetlenia.

Są w gminie miejsca, które stanowią spory problem dla mieszkańców, jak dla przykładu ul. Ułańska czy osiedle Sportowe w Dobrej. Dojazd karetki pogotowia może stanowić tam spore wyzwanie, nie wspominając już o codziennej uciążliwości dla użytkowników drogi.

 

Piękna, nowa droga w Wołczkowie

Okazuje się jednak, iż gmina potrafi stworzyć drogę z prawdziwego zdarzenia, z ładnie ułożoną kostką brukową, z oświetleniem zasilanym z sieci elektrycznej, które nie zależy od kaprysów pogody, braku słońca czy wiatru, z rowami odwadniającymi oraz równymi i bezpiecznymi chodnikami.

Takie miejsce znajdziemy w miejscowości Wołczkowo przy ulicy Łąkowej, biegnącej w części przez las i dochodzącej do zaledwie kilku domów mieszkalnych.

 

 

Zdjęcia z marca 2019

Zobacz jak powstaje ul. Łąkowa

 

 

 

Wirtualny spacer lasem w Dobrej: ul. Poziomkowa

Wygląda na to, że ul. Łąkowa w Wołczkowie będzie przypominać nieco istniejącą drogę, znajdującą się w Dobrej, przy ulicy Poziomkowej – Bukowej.

Chętnych zapraszam na wirtualny spacer po ulicy Poziomkowej, znajdującej się w malowniczej, ustronnej, cichej i zarazem leśnej części miejscowości Dobra.

 

 

 

Co sądzą mieszkańcy?

Czy priorytety odnośnie kolejności utwardzania i budowy dróg w gminie są wybierane poprawnie? Co Wy – mieszkańcy o tym sądzicie?

 

Fot. i tekst: Adam

12 Komentarzy

 1. Watchdoger z Dobrej
  29 marca 2019    

  Czy jakiś znajomy „Pani Królikowej różanej” mieszka tam w okolicy?

 2. Georg
  29 marca 2019    

  Wieść gminna mówi, że w tej gminie co druga może trzecia sprawa ma drugie dno. Mieszka tam albo może inaczej ma działki ktoś z rodziny „Królowej festiwali różanych” nam miłościwie panującej jeszcze 4,5 roku. Uchowaj Boże naród i Dobrą!

 3. PmBzs
  29 marca 2019    

  Co Wy tu wypisujecie? Od 8 lat mieszkańcy proszą o drogę w tym miejscu. Fakt, że mieszka tam niewiele rodzin nie musi oznaczać, że gmina powinna być głucha na ich problemy. Poza tym problemem było rozjeżdżanie dróg leśnych (z góry ucinam temat, droga ma nadaną nazwę i jest w związku z tym przeznaczona dla ruchu pojazdów) więc uregulowanie przejazdu ma też znaczenie ekologiczne. Każdy chce mieć las, w którym rosną piękne grzyby,miejsce na ognisko ale żaden już nie pomyśli, że coś kosztem czegoś. Tak więc drodzy hejterzy, szczerze życzę Wam pięknych dróg w waszej okolicy i tego, abyście nie z zazdrością a ze zrozumieniem spoglądali na fakt budowy tej drogi. Przyjdzie też wasza kolej.
  PS czy każdy z Was płaci podatki w gminie Dobra? Nad tym się zastanówcie…

  • Wku....ony
   29 marca 2019    

   Zenujacy komentarz „Fakt, że mieszka tam niewiele rodzin nie musi oznaczać, że gmina powinna być głucha na ich problemy”. A nam mieszkancom osiedla przy Sportowej powiedziano jakis czas temu, ze na drogi jeszcze nie czas, bo za malo domow jest tam wybudowanych… jedno musze powiedziec – przewalki sa wszedzie, tyle, ze w tak duzym miescie jak Szczecin gdzie mieszkalem malo vo mozna zobaczyc, a w takiej wsi jak Dobra gdzie mieszkam kazdy walek wali po oczach i co najgorsze nikt sie juz z tym nie kryje.

  • Mieszkaniec bez drogi
   30 marca 2019    

   Priorytety!
   Możemy się licytować: są miejsca gdzie mieszkań / domów jest nie kilka, a kilkadziesiąt, kilkaset, a okres oczekiwania, to kilkanaście!

   Za każdym razem my mieszkańcy słyszymy to samo:
   – Za mało mieszka tam ludzi
   – Dopiero się budujecie, więc ciężki sprzęt zniszczy drogę / kostkę
   – Nie ma pieniędzy
   – Są sprawy ważniejsze
   i tak można wymieniać!

  • Panpanda
   30 marca 2019    

   Kurna powinien być jakiś standard prac i wyznaczania dróg w gminie i to powinno być monitorowane przez radnych. A tu nagle droga powstaje , w teczce jej nikt nie przyniósł, musiał być projekt , wybór firmy itd. Poza tym jakby tam nie było znajomychch krolika , na bank nie powstała by taka droga. Sprawę proszę zbadać ostro przez radnych i zaskarżyć niegospodarność środków

   • Lina
    30 marca 2019    

    Drodzy Państwo, pragnę przypomnieć, że nawet podczas ostatniej kampanii wyborczej, radna gminy pani Magdalena Zagrodzka wyraziła swoje zrozumienie dla budowy drogi na ul. Łąkowej! Były rozmowy z mieszkańcami i sprawa została wyjaśniona! Nie mieszkają tu krewni i znajomi królika. Mieszkają tu ludzie od ponad 25 lat i dzięki swojej skrupulatności i walki o swoje dobro, licznym spotkaniom z władzami gminy, udało się wywalczyć drogę. Udostępnianie tak jednoznacznych jednobrzmiących komentarzy i artykułów jest krzywdzące dla mieszkańców Łąkowej, nastawia pozostałych mieszkańców przeciwko nam.

 4. lipa
  31 marca 2019    

  budowa każdej drogi powinna mieć uzasadnienie przy ograniczonym budżecie..np ilość mieszkańców których ma obsługiwać…w ten sposób pojedynczy pan kowalski mieszkający przy drodze x musiałby dłużej poczekać na swoja drogę niż 30 panów kowalskich zamieszkujących przy drodze y…gdyby chociaż taki standard obowiązywał mielibyśmy chociaż odrobinę poczucia sprawiedliwego dzielenia naszych podatków 🙂

 5. Marcin
  1 kwietnia 2019    

  Co z tego kto tam mieszka? Zazdrościcie że mają droge, a nie wy? Typowe celube Polaczki

 6. cebulowykram
  1 kwietnia 2019    

  wróbelki ćwierkają że to dopiero początek…że tam ma być nowe osiedle..

 7. Iwona
  1 kwietnia 2019    

  Zawsze możecie się przeprowadzić do centrum a najlepiej do buszu…

 8. Kordian
  12 maja 2021    

  Właśnie tam jestem i z oburzenia poszukałem w necie czy ktoś też to zauważył. Kobieto jakie 25 lat jak tam nowe domy stoją max 10 lat. Dzialeczki eleganckie i pod nie gminne podjazdy. Kto jest właścicielem? Hihi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody