Maja z Bezrzecza potrzebuje pomocy!

Kolejna smutna historia… 🙁

Poznajcie Maję. Maja mieszka w Bezrzeczu, edukację szkolną rozpoczynała właśnie w naszej szkole, uczęszczała do obecnej klasy 7a, koleżanki i koledzy z tej klasy z pewnością ją pamiętają. Niestety choroba zatrzymała Maję w domu, zabierając jej dzieciństwo….

 

Dziewczynka cierpi na lekooporną padaczkę, która torturuje ją codziennie. Na stronie siepomaga czytamy wzruszające słowa mamy:

Przychodzi każdego dnia i atakuje moją Maję. Czasami 2 razy dziennie, a czasami 8… Nie zna litości i nikt na razie nie potrafi jej powstrzymać. Od wielu lat rujnuje zdrowie córki, odbierając jej beztroskę dzieciństwa. Padaczka lekooporna – przeciwnik szalenie trudny i piekielnie niebezpieczny. Jedyną szansą na wygraną w tej nierównej walce jest leczenie w niemieckiej klinice Schön Klinik Vogtareuth..

 

Maja wiele już przeszła, w wieku 6 lat miała operację mózgu, która nie przyniosła efektów. Rodzice dziewczynki drżą o jej zdrowie, o jej życie. Zjeździli praktycznie całą Polskę w celu wyleczenia Mai.

Po wielu latach poszukiwań, badań, wizyt lekarskich Maja trafiła do kliniki w niemieckim Vogtareuth, która specjalizuje się w operacyjnym leczeniu padaczki. Pojawiła się realna szansa na powrót dziewczynki do zdrowia. Lekarze już na pierwszej wizycie wykryli dysplazję płata skroniowego – coś, czego w Polsce w ogóle nie dostrzeżono. Przed Mają dalsza diagnoza, a potem operacja i szansa na rozpoczęcie normalnego życia…

 

Niestety diagnostyka przedoperacyjna to koszt 38 tysięcy euro. Ogromna kwota, której w żaden sposób nie jesteśmy w stanie samodzielnie zapłacić. Dlatego w imieniu córki – prosimy o pomoc. Jeszcze nigdy do tej pory nie byliśmy tak blisko wyleczenia Majki. Klinika w Niemczech otworzyła przed nami drzwi z napisem “Nadzieja”. Musimy zrobić wszystko, żeby przez nie wejść. Prosimy, bądźcie z nami i pomóżcie sfinansować badania naszej córki. Pomóżcie uratować jej dzieciństwo…

 

Mieszkańcy Bezrzecza nieraz pokazaliśmy, że potrafimy pomagać.
Pomóżmy Mai, niech odzyska dzieciństwo! 

 

 

Na stronie Fundacji Siepomaga [kliknij TU] znajdziecie całą historię Mai. Tam też możecie dokonać wpłaty. Każda złotówka na wagę złota! Podajcie dalej!!!

 

Maja jest również podopieczną Fundacja Dzieciom [kliknij TU].

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody