Mistrzowie z Bezrzecza – wyjątkowi mieszkańcy Gminy Dobra

Jest mi niezmiernie miło, iż mogę przedstawić Wam moich wyjątkowych sąsiadów. Jakiś już czas mieszkamy obok siebie, ale nie wiedziałam, że za płotem mam MISTRZÓW ŚWIATA!

Podejrzewam, że to taka jedyna para w naszej Gminie, ba! w naszym regionie 🙂 Trzeba chwalić i promować takich ludzi, dlatego drodzy mieszkańcy Bezrzecza, Gminy Dobra poznajcie Kamilę i Andrzeja Studenckich.

Pasja, która stała się sensem życia! 

Kamila i Andrzej to mistrzowie świata w IMCF czyli International Medieval Combat Federation (Międzynarodowa Federacja Walki Średniowiecznej).

Kamila Studencka

 • Wicemistrzyni Świata w broni drzewcowej IMCF Malbork 2015,
 • Mistrzyni Świata w kategorii 3v3 IMCF Malbork 2015,
 • Wicemistrzyni Świata w kategorii 3v3 IMCF Portugalia 2016,
 • brązowa medalistka mistrzostw świata w mieczu i tarczy IMCF Portugalia 2016,
 • Mistrzyni Polski w mieczu i tarczy Grunwald 2016
 • srebrna medalistka 3v3 Dynamo Cup HMB – Moskwa Rosja 2017
 • srebrna medalistka5v5 Kening Strid Masters – Holandia 2019
 • brązowa medalistka Mistrzostw Świata w walkach 5v5 HMB BoTN – Włochy 2017
 • Kapitan Damskiej Rycerskiej Kadry Polski w latach 2016/2018
 • Koordynatorka pierwszych warsztatów z sportowych walk rycerskich dla kobiet
 • Kreatorka WMFC The New Era
 • Multimedalistka w pojedynkach na miecz i tarcze, miecz i puklerz, miecz długi, broń drzewcowa oraz walk grupowych na turniejach międzynarodowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Andrzej Studencki

 • Mistrz Świata w kategorii 10v10 IMCF Mabork 2015,
 • Wicemistrz Świata w kategorii 10×10 oraz brązowy medalista kategorii 5v5 IMCF –  Portugalia 2016,
 • Wicemistrz Świata kategorii 10v10 i 16v16 IMCF – Dania 2017,
 • Multimedalista turniejów międzynarodowych w walkach grupowych oraz w walkach WMFC profight czyli World Medieval Fighting Championship (Mistrzostwa Świata w Walkach Średniowiecznych) w kategorii do 95kg oraz Open.

 

Prawda, że nieźle to wygląda? 🙂 Mam nadzieję, że ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej zostaną docenione w naszej Gminie!

 

Kamila i Andrzej są rodzicami, dwójki świetnych maluchów, które podpatrują ich „rycerskie” zmagania.

Dodatkowo prowadzą sklep internetowy zaopatrujący w sprzęt, odzież i inne gadżety związane z walkami średniowiecznymi. W  tym miejscu nadmienię, iż sprzęt wykonują sami!  www.historicum.pl

IMCF

Międzynarodowa Federacja Walki Średniowiecznej (International Medieval Combat Federation) to globalny, historyczny ruch odrodzenia w pełnym kontakcie w sporcie, w którym walczący wykorzystują historycznie wierne odwzorowanie średniowiecznych i wczesno nowożytnych zbroi i broni tępej, aby brać udział w konkurencyjnych walkach zgodnie z autentycznymi historycznymi regułami turniejowymi.

Założona w 2013 roku organizacja przyciąga obecnie setki bojowników z 26 krajów na różne zawody bojowe na całym świecie. Większość wydarzeń jest otwarta dla publiczności, a główne zawody są regularnie oglądane przez dziesiątki tysięcy widzów.

W ciągu roku w lidze odbywają się dziesiątki mniejszych wydarzeń, a także zawody o mistrzostwo świata, w których drużyny narodowe, wybrane z lokalnych lub regionalnych klubów w swoich krajach, zbierają się w odpowiednio historycznym miejscu, aby rywalizować między sobą.

Imprezy te mają charakter średniowiecznego turnieju, z historycznymi atrakcjami i eksponatami obok zawodów, a także straganami sprzedającymi żywność, towary i pamiątki o tematyce historycznej.

 

Gratuluję, życzę Kamili i Andrzejowi dalszych sukcesów oraz dużo zdrowia, bo z tego co widziałam na własne oczy gdy niejednokrotnie trenują u siebie na ogrodzie, to potrzeba dużo kondycji i umiejętności, by osiągać takie wyniki.

 

Jeszcze raz gratuluję! Pasja, która stała się sensem życia! 

 

Może kiedyś u nas w Gminie zorganizują takie zawody? 🙂 Ja jestem ZA!!!

 

Na koniec zapraszam Was do wysłuchania clipu będącego hymnem WMFC. Można usłyszeć piękny i wyjątkowy głos Joanny Lacher, którą można usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin III Wild Hunt.

„Damy i Rycerze” https://youtu.be/4h9cYtiQc4I

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody