Nowe przedszkole w Mierzynie – nadal zamknięte

Przedszkola w Mierzynie miały ruszyć od 23 listopada. Ze względów na covid-19 był problem kadrowy i dyrekcja była zmuszona zawiesić działalność na okres dwóch tygodni.

Na stronie Gminy pojawiła się jednak informacja, że nowe przedszkole w Mierzynie mieszczące się na ulicy Kolorowej 25 będzie nadal zamknięte.

 

 

W związku z trudną sytuacją kadrową w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Mierzynie w Zespole Przedszkoli w Mierzynie, z siedzibą, przy ul. Kolorowej 25 związaną z pandemią Covid–19 wystąpiłam w dniu 19 listopada 2020 r. do Gminy Dobra (organu prowadzącego Zespół Przedszkoli w Mierzynie) oraz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć dla wszystkich oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Mierzynie w Zespole Przedszkoli w Mierzynie, z siedzibą przy ul. Kolorowej 25 w okresie od dnia 23 listopada 2020 r. do dnia 27 listopada 2020 r.

 

Czyli:

Przedszkole Publiczne nr 1 ul. Kolorowa 25 – zamknięte do 27.11.2020 

Przedszkole Publiczne nr 2 ul. Welecka 30 – wznawia pracę od 23.11.2020

 

Dyrektor Zespołu Przedszkoli w Mierzynie swoją prośbę argumentowała również, iż z powodu zbyt dużych braków kadrowych nie są w stanie zapewnić dzieciom bezpiecznej opieki i właściwej edukacji. Dlatego też Organ prowadzący wydał w dniu 19.11.2020 r. zgodę na zawieszenie zajęć dla wszystkich oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Mierzynie w Zespole Przedszkoli w Mierzynie. Nauczanie zdalne kontynuowane będzie na zasadach ustalonych z wychowawcami grup.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody