Obejście Mierzyna coraz bliżej?

Jak donoszą szczecińskie media Ulica Welecka w Mierzynie doczeka się obejścia. Ministerstwo infrastruktury zatwierdziło program inwestycji dla budowy obwodnicy Mierzyna.

Inwestycja dotyczy krajowej 10, która docelowo ma wyprowadzić ruch pojazdów w kierunku Zachodniej Obwodnicy Szczecina, dokładnie do węzła Dołuje. Inwestycja ta niewątpliwie i nam ułatwiłaby życie.

Nowy dojazd do przyszłej obwodnicy ominie Mierzyn

 

ZOS zmieni całkowicie układ komunikacyjny tego obszaru. Będzie to szczególnie zauważalne po zachodniej stronie Szczecina. Obecnie DK10, wychodząca ze Szczecina do granicy polsko-niemieckiej, przebiega przez gęsto zabudowaną miejscowość Mierzyn. Na drodze codziennie, w godzinach szczytu, tworzą się korki. Na połączeniu DK10 z ZOS powstanie węzeł Dołuje, który będzie jednym z głównych połączeń z centrum Szczecina.

Biegnąca obecnie przez Mierzyn DK10 nie byłaby w stanie obsłużyć dodatkowego ruchu, dlatego potrzebny jest nowy przebieg tej drogi. Zapewni on właściwy dojazd do obwodnicy Szczecina. Dla planowanej inwestycji o długości 4,8 km zostało również zapewnione finansowanie na prace przygotowawcze obejmujące opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji ZRID.

 

Przebieg obejścia

Poniżej mniej więcej którędy będzie przebiegać obejście Mierzyna.

 

Prawdopodobnie trasa przebiegać ma od strony „Stera” do ronda na Łukasińskiego, tam gdzie kiedyś był sklep Piotr i Paweł, następnie przebiegać będzie przez ul. Łukasińskiego kostką brukową przy ogrodach działkowych aż do strzelnicy wojskowej i przez pola do drogi na Skarbimierzyce.

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody