Otwarte Ogrody – już w ten weekend – Program

Już w ten weekend w naszej Gminie będzie ciepło, kolorowo i bardzo ciekawie 🙂

 

Spragnieni jesteśmy słońca, a ten weekend będzie piękny i słoneczny dlatego nie może Was zabraknąć w sobotę w Mierzynie, a w niedzielę w Bezrzeczu, bo? Bo startuje pilotażowy projekt – Weekend Otwartych Ogrodów.

 

 

Poniżej zamieszczam program wydarzeń, w imieniu organizatorów serdecznie Was namawiam do odwiedzenia Mierzyna i Bezrzecza w najbliższy weekend oraz do odwiedzenia wyjątkowych ogrodów mieszkańców naszej Gminy.  TU [kliknij w link] znajdziecie szczegółowe informacje o tej inicjatywie.

 

Mierzyn

Sobota 29.05.21
Teren Sportowo-Rekreacyjny „Mierzynianka”

  • 9.00-18.00 Jarmark i pchli targ
  • 9.00-18.00 Akcja charytatywna na rzecz Sary
  • 9.30 Oficjalne otwarcie imprezy i śniadanie na trawie
  • 10.00 Pokazy florystyczny – Rafał Staszczyk ( Pracownia Plantacja)
  • 10:00-13:00 – Dyżur w mobilnym punkcie konsultacyjnym w sprawie konsultacji społecznych, dotyczących sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra, w ramach projektu grantowego „Planowanie z mieszkańcami” (POWR.02.19.00-00-KP12/18).
  • 11.00 Joga – Elena Malinova
  • 11.00-17.00 Porady na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej (namiot GCKiB) – Andrzej Bartłomowicz (Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej).
  • 12.00 Pokaz psów ratowniczych – GPR OSP Wołczkowo – (Zachodniopomorskie Psy Ratownicze).
  • 12.00-18.00 Wystawa malarska Katarzyny Ciurzyńskiej i warsztaty malarskie dla dzieci
  • 12.00-18.00 Warsztaty przygotowywania ekologicznych lizaków (Namiot Twórcza cytrynka)
  • 12.30 Pokazy florystyczny – dr hab. inż. Piotr Salachna (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny).
  • 13.00 Warsztaty dla dzieci – karmniki dla ptaków (namiot warsztatowy), Magdalena Pulwer
  • 13.30 Garden Fitness – Andrzej Bartłomowicz ( GCKiB. w Dobrej).
  • 14.00 Warsztaty – malowanie ceramiki (namiot warsztatowy – Kreatywne Wtorki. KGW Dołuje)
  • 14.30 Konkursy i zabawy dla dzieci – Mierzynianki ( KGW w Mierzynie)
  • 15.00 Warsztaty dla dzieci – domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) – Magdalena Pulwer
  • 15.30 Taniec pod chmurką – Sylwester Sołtysiak, JSS
  • 16.00 Warsztaty wokalne – ludowość w mojej gminie (namiot warsztatowy) – Maria Wardak
    (GCKiB. w Dobrej).
  • 16.30 Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej – OSP Wołczkowo
  • 17.00 Instruktaż Nordic Walking – Andrzej Bartłomowicz( GCKiB w Dobrej.
  • 18.00 Zakończenie jarmarku

 

– Szukajcie mojego namiotu. Odważyłam się i postanowiłam pokazać swoje obrazy, będzie też plastyczny kącik dla malucha.

 

Prywatne ogrody:

Mierzyn, Dołuje, Wołczkowo (sobota)

  • 9.00 Warsztaty „Malowanie na jedwabiu”, ogród w Dołujach ul. Tura 13 – Dorota
    Kowalczyk ( Silk Station/Kreatywne Wtorki – KGW Dołuje)
  • 10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów
  • 11.00–15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
  • 11.00 Warsztaty dla dzieci „Ogrody wróżek”, ogród w Mierzynie, ul. Kolorowa 23 – Magdalena Sierguć (Stowarzyszenie Carpe diem)
  • 12.00 Warsztaty „Pieczenie podpłomyków”, ogród w Dołujach, ul. Tura 17 – Zyta Ciechanowicz (Kreatywne Wtorki – KGW w Dołujach)
  • 12.30 Garden Fitness, ogród w Wołczkowie, ul. Babiego lata 5 – Elena Malinowa
  • 12.30 Warsztaty dla dzieci „Ogrodowe lampiony”, ogród w Mierzynie, ul. Kolorowa 23 – Magdalena Sierguć (Stowarzyszenie Carpe diem)
  • 13.00 Warsztaty „Pieczenie pizzy w ogrodowej kuchni”, ogród w Dołujach, ul. Gronostajowa 15 – Rafał Staszczyk.
  • 13.00–17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
  • 15.00 Warsztaty „Pieczenie bułeczek w piecu chlebowym, gotowanie dżemu truskawkowego na kuchni z fajerkami”, ogród w Dołujach, ul. Gronostajowa 15 Rafał Staszczyk Pracownia Plantacja.

 

Bezrzecze

Niedziela 30.05.2021 
Teren Sportowo-Rekreacyjny w Bezrzeczu

  • 10.00-17.00 Jarmark i pchli targ
  • 10.00-17.00 Akcja charytatywna na rzecz Bruna https://www.facebook.com/bruno.waszczuk/
  • 10.00-17.00 Kiermasz książek
    10.00-17.00 Wystawa malarska Katarzyny Ciurzyńskiej i warsztaty malarskie dla dzieci
  • 10.00 Joga – Elena Malinova
  • 10.00 Warsztaty dla dzieci – domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) – Rafał Staszczyk.
  • 11.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, LZS Bezrzecze:
  • 11:00-14:00 – Dyżur w mobilnym punkcie konsultacyjnym w sprawie konsultacji społecznych, dotyczących sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra, w ramach projektu grantowego „Planowanie z mieszkańcami” (POWR.02.19.00-00-KP12/18).
  • 11.30 Warsztaty florystyczne „Kompozycje kwiatowe w szkle” (namiot warsztatowy), Marzena Krysińska ( GCKiB. w Dobrej)
  • 12.00 Pokaz psów ratowniczych – GPR OSP Wołczkowo.
  • 12.00-17.00 Warsztaty przygotowywania ekologicznych lizaków (Namiot Twórcza cytrynka)
  • 12.30 Warsztaty ogrodnicze „Podręczne ogródki” (namiot warsztatowy) – Halina Sromek (Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze).
  • 13.00 Zajęcia rehabilitacyjne
  • 13.30 Warsztaty „Łapacz snów” (namiot warsztatowy), Renata Bieńczak, (GCKiB. w Dobrej)
  • 14.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, (LZS Bezrzecze)
  • 14.30 Warsztaty „Ozdobne domki ogrodowe”, (namiot warsztatowy), Luiza Supernak (GCKiB w Dobrej),
  • 15.30 Taniec pod chmurką – Sylwester Sołtysiak, JSS
  • 16.30 Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej – OSP Wołczkowo
  • 17.00 Zakończenie jarmarku

 

Prywatne ogrody:

Bezrzecze, Dobra, Buk, Rzędziny i Stolec (niedziela)

  • 10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów
  • 11.00–15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
  • 10.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków”, ogród w Dobrej, ul. Chabrowa 26 – Mira Kwaśniewska
  • 10.00 Warsztaty „Lawendowe woreczki”, ogród w Dobrej, ul. Zielona Górka 21, Magdalena Pulwer .
  • 11.30 Warsztaty „Ziołowniki” , ogród w Dobrej, ul. Zielona Górka 21ogród -Magdalena Pulwer
  • 11.30 Warsztaty „Donice z recyklingu”, ogród w Dobrej, ul. Chabrowa 23 – Mira Kwaśniewska.
  • 12.30 Zajęcia rehabilitacyjne w ogrodzie, ogród w Dobrej, ul. Zielona Góra 21
  • 13.00 – Warsztaty decoupage dla dzieci, ogród w Buku, ul. Leśne Wzgórze 16, (Katarzyna Trukszyn, Stowarzyszenie Społeczność w sieci).
  • 13.00–17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
  • 15.00 Wycieczka piesza po Rzędzinach śladami Elizabeth, warsztaty literackie – Elżbieta Bruska (Stowarzyszenie Carpe diem).

 

– Szukajcie mojego namiotu. Odważyłam się i postanowiłam pokazać swoje obrazy, będzie też plastyczny kącik dla malucha.

– Dziewczyny Patrycja, Kasia i Gosia ze Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze zapraszają na kulinarne wariacje przy grillu. Będzie smacznie i kolorowo, na ciepło, zimno!!! 🙂

 

 

Teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Łęgach (Projekt „Bioróżnorodność we wsi ŁĘGI”)

  • 12.00 Warsztaty „Karmniki dla ptaków” – Rafał Staszczyk
  • 13.30 Warsztaty „Poidełka dla ptaków” – Mira Kwaśniewska
  • 14.00 Warsztaty „Domki dla owadów” – Magdalena Pulwer
  • 14.00 Warsztaty „Karmniki dla ptaków” – Rafał Staszczyk
  • 15.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków” – Mira Kwaśniewska
  • 15.30 Warsztaty „Domki dla owadów” – Rafał Staszczyk

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Gmina Dobra Prognoza pogody