Referendum w Gminie Dobra odwołane

Trochę, to trwało ale już jest decyzja komisarza wyborczego. Referendum w sprawie odwołania wójta Gminy Dobra Teresy Dera, które zaplanowane było na dzień 29.03.2020 zostało odwołane!

 

 

O odwołanie/przeniesienie terminu referendum wnioskowali inicjatorzy referendum. Z tego co wiem złożone było pismo u wojewody i u samego komisarza wyborczego. Decyzji nie było, zegar tykał, a na „górze” cisza. Komitet Referendalny zawiesił kampanię ze względu na zaistniałą sytuację. Życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Nawet Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rekomendował odroczenie terminu organizacji referendum w naszej Gminie.

Szkoły, przedszkola, urzędy zostały pozamykane, wiele osób pracuje zdalnie, galerie handlowe pozamykano, bary, restauracje, kina, teatry i muzea pozamykane. Wszystkie okoliczne imprezy biegowe, plenerowe zostały już dawno odwołane, tak więc decyzja komisarza nie mogła być inna!

 

 

 

Nowy termin, nie został jeszcze podany, z cała pewnością trzeba poczekać, aż sytuacja się uspokoi. Najważniejsze jest zdrowie i życie mieszkańców!

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody