Zanim SMA zabierze Ingę na zawsze. Dramatyczna walka o zdrowie!


Kochani przyłączam się do akcji w pomocy dla małej mieszkanki naszego powiatu.

Ingusia dopiero co pojawiła się na tym świecie, a już musi toczyć bój! Inga ma 4 miesiące, a jej przeciwnik to SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

 

Na stronie siepomaga.pl czytamy słowa mamy Ingusi:

Grudzień to dla mnie wyjątkowy miesiąc – to wtedy dowiedziałam się, że pod sercem noszę maleństwo. Ta data zawsze będzie dla mnie szczególna – 6 grudnia – te dwie kreski na teście były dla mnie najlepszym prezentem. Wiedziałam, że wszystko się zmieni. Nie spodziewałam się tylko jak bardzo…

Zmieniła mój świat nie do poznania. Byłam gotowa na wszystko: nocne pobudki, trudne ząbkowanie, skoki rozwojowe. Nie byłam gotowa tylko na jedno: wyrok wydany na moje dziecko przez potworną chorobę. Na ten strach, przerażenie, oglądanie cierpienia mojej córeczki. Na potworną bezradność wobec niezwykle brutalnego przeciwnika.

 

Serce pęka gdy czytam te słowa, bo sama jestem mamą i nie jestem w stanie ogarnąć swym rozumem, co czują Ingi rodzice. Mieszkańcy naszej Gminy niejednokrotnie pokazali, że pomaganie mamy we krwi. Dlatego w imieniu rodziców Ingi proszę wpłacajcie na stronie siepomoga.pl i pomóżmy im w tej zbiórce!

Zbiórka dla Ingi Niedźwieckiej  [kliknij TU]

W walce z potężnym przeciwnikiem jest tylko jeden ratunek – terapia genowa. Warty miliony złotych lek, który powstrzyma postęp choroby i pozwoli nam zacząć nowy etap. Bez strachu o przyszłość, ze spokojem o to, że jednego dnia nasza córeczka nagle przestanie oddychać, jeść, poruszać się samodzielnie. O to, że jej życie będzie pasmem cierpienia i barier nie do pokonania.

Pomocy! Ratunku! Nie wiem, jakich słów użyć, by prosić cię o wsparcie. O to, byś pomógł nam zawalczyć o przyszłość naszego dziecka. Wiem jedno: bez wsparcia nie mamy szans. Bez tej pomocy, przegramy najważniejszą walkę. Błagam! Daj mojej córeczce szansę na życie, bo drugiej nie dostanie. 

Z twoją pomocą możemy wszystko – zmienić bieg wydarzeń i pokonać przeciwnika, jakim jest  bezlitosna choroba. W tej walce liczy się każdy dzień, dlatego błagam, nie odkładaj jej na później. Tylko tu, teraz i razem, możemy sprawić, że stanie się cud. 

 

 

Dodatkowo Gracjan Broda z Dziennika Polickiego rozpoczął Challenge zatytułowany:

„Milion BOMBEK dla Ingusi” [kliknij TU]

Challenge „Milion BOMBEK dla Ingusi” polega na tym, aby na bombce świątecznej umieścić napis „#bohaterskaInga” zawiesić ją na choince, nominować 3 kolejne osoby i wpłacić przynajmniej 10 złotych.

Inga Niedźwiecka to kilkumiesięczna mieszkanka Przęsocina (gmina Police), która zmaga się z SMA (rdzeniowy zanik mięśni). W walce z potężnym przeciwnikiem jest tylko jeden ratunek – terapia genowa. Ta kosztuje jednak ponad 9 milionów złotych. Lek powstrzyma postęp choroby i pozwoli Indze zacząć nowy etap.

Tu możecie zobaczyć, kto już przyjął wyzwanie, między innymi do challenge przyłączył się już samorząd Gminy Police, nasz prezydent RP. [kliknij TU]

 

 

Przyłączcie się do akcji i podajcie dalej! 9 milionów złotych to gigantyczna kwota! Razem może się udać!

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody