„Być bliżej – seniorze zadzwoń…”

Bardzo ważna informacja dla osób potrzebujących pomocy i wsparcia. Jeśli wiecie o kimś starszym, seniorze przekażcie tę informację.

 

 

Samotność jest bardzo poważnym problem szczególnie wśród osób starszych. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa Covid -19 dodatkowo może pogłębiać ich poczucie izolacji, przygnębienia oraz osamotnienia, a także bezradności. Chcąc przeciwdziałać tego rodzaju zjawiskom wśród osób starszych, Powiat Policki we współpracy ze Stowarzyszeniem Harmonii Społecznej w Policach oraz Stowarzyszeniem „Złoty Wiek” w Szczecinie, rozpoczął akcję „Być bliżej – Seniorze zadzwoń”.

W ramach projektu została uruchomiona infolinia 782 548 195 dedykowana seniorom z terenu powiatu polickiego, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 18:00.

Seniorzy nie muszą w tym trudnym okresie wychodzić z domu, aby poznać życzliwych ludzi. Wolontariusze projektu, z uwagą ich wysłuchają, zrobią zakupy czy zwyczajnie porozmawiają. Wszystko to po to, by pomóc osobom starszym, zalęknionym przetrwać ten trudny czas.
Z infolinii mogą skorzystać nie tylko sami seniorzy, ale również osoby, które wiedzą , że w ich najbliższym otoczeniu żyje ktoś samotny potrzebujący troski.

 

Źródło: Powiat Policki

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody