Drużyna Wołczkowo-Bezrzecze. Podsumowanie rundy jesiennej.

Dziś postanowiłam zamieścić coś dla miłośników piłki nożnej, szczególnie tej naszej-lokalnej. Podsumowanie rudny jesiennej w wykonaniu naszej drużyny Wołczkowo-Bezrzecze.

Najgorsze miejsce, czyli sukces Wołczkowo-Bezrzecze na półmetku sezonu.

Ligowe zwycięstwa, powstanie drużyn młodzieżowych i perspektywa rozwoju. Tak wyglądała jesień w wykonaniu Wołczkowo-Bezrzecze.

 

Tegoroczne Święta i Sylwester niby były takie same jak w poprzednich latach, ale jednak w znacznie lepszych humorach. Dokładnie rok temu Wołczkowo-Bezrzecze zajmowało ostatnie miejsce w tabeli, tracąc aż cztery punkty do miejsca dającego utrzymanie. 365 dni później jest czwarte miejsce, najgorsze dla sportowca, bo tuż za podium, ale patrząc za siebie – można się cieszyć z postępu jaki poczynił cały klub.

W rundzie jesiennej WB zgromadziło o trzy punkty mniej niż w całym poprzednim sezonie, a patrząc na miejsce w tabeli, to drugi najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii klubu. Wpływ na to miała praca zespołu na treningach, ale także stabilizacja, której w ostatnich latach brakowało.

Przed nowym sezonem utrzymano trzon zespołu, do którego dołączono zawodników gwarantujących jakość. To sprawiło, że po końcowym gwizdku smutek jaki obserwowaliśmy w poprzednim sezonie, zamienił się w radość z wygrywania.

Wpływ na nasz postęp miała solidna praca całego zespołu, a także wyciąganie wniosków. Najlepszą metodą dla rozwoju zawodnika, jest obserwowanie swojej gry. Drużynowe, ale także indywidualne analizy, które przeprowadzamy po meczach, ułatwiają nam wspólną pracę, czego efekty możemy obserwować w tabeli – mówi trener zespołu – Marcin Dworzyński.

 

Liczby

W pierwszej rundzie, w barwach WB wystąpiło 31 zawodników z czego aż 28 przynajmniej raz od pierwszej minuty. Te liczba pokazują, że skład jest wyrównany, a rotacja zawodników płynna. Ciekawostką jest fakt, że z tych 31 zawodników, aż 9 jest wychowankami Salosu Szczecin, z którym współpraca przebiega we wzorowy sposób.

Najwięcej minut na boisku spędzili: Dawid Polański – 1080, Patryk Glinkowski – 1074, Aleksander Garackievich – 1054, Bartosz Kwiecień – 900, Hubert Smolik – 900 i Michał Kopacz – 897. O stabilności kadry świadczy fakt, że aż dziewięciu zawodników zagrało w podstawowym składzie przynajmniej w dziewięciu meczach.

Najlepszym strzelcem zespołu jest: Mateusz Kuś (6 bramek), a pięciu innych: Łukasz Dłużniewski, Patryk Glinkowski, Dawid Polański, Hubert Smolik i Łukasz Szyszkowski zanotowało przynajmniej dwa trafienia.

 

Nasza przyszłość: 

Wyniki, wynikami ale najważniejszą informacją i najcenniejszym zwycięstwem jest utworzenie w klubie drużyn młodzieżowych. Teraz dziewczynki i chłopcy już od najmłodszych lat pierwsze kroki w świecie piłki nożnej mogą stawiać w klubie Wołczkowo-Bezrzecze. Opiekę nad drużynami młodzieżowymi objął doświadczony trener – Adam Gołubowski, dzięki czemu ciekawie prowadzone zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a już niebawem podopieczni udadzą się na obóz piłkarski.

Wzmocnienia pierwszego zespołu, kolejne dzieciaki na treningach i nieustanny rozwój sprawiają, że wiosna w tym roku nadejdzie szybciej niż zwykle. Wołczkowo-Bezrzecze rozwija się w dynamiczny sposób, a ogromny wpływ na to mają nasi przyjaciele:

Gmina Dobra, Dlux, Wenglon, Poldek, Jerzy Gawlik, Skraw-Met, Igielski, Mix Taxi, Zajazd Pod Lipami, Bono, Rehabilitacja Adrian Wawrzyniak & Jakub Korżak oraz Radio Szczecin.

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody