Kolejne zmiany na Głębokim i utrudnienia dla kierowców

Od jutra czeka nas zmiana organizacji ruchu na budowanym węźle Głębokie. Rozpoczyna się budowa nowego ronda i kolejne utrudnienia dla mieszkańców Gminy Dobra. Wracając z Głębokiego w stronę Wołczkowa będą duże utrudnienia.

 

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy budowie Węzła Przesiadkowego Głębokie. Z użytkowania wyłączona zostanie tarcza obecnego skrzyżowania i rozpocznie się budowa nowego ronda. Na czas robót konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

 

Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane w ciągu dnia w piątek 26 marca br., po porannym szczycie komunikacyjnym. Tempo ich wprowadzenia będzie uzależnione od szybkości prac związanych z malowaniem tymczasowego oznakowania i od natężenia ruchu. Zamknięta zostanie tarcza obecnego skrzyżowania a ruch zostanie poprowadzony bypassem.

Relacja Wołczkowo – Zegadłowicza, Miodowa kierowana będzie sugerowanym objazdem przez rondo Olszewskiego. Zachowany zostanie przejazd ul. Miodową.

 

Przypominamy również o obowiązującym wahadle na ulicy Kupczyka.

 

Kierowców, rowerzystów oraz pieszych prosimy o zachowanie uwagi podczas przemieszczenia się w rejonie inwestycji. O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

O inwestycji

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Wybudowane zostanie także nowe rondo oraz przebudowane zostaną ulice dojazdowe do ronda – fragment Al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości do granic miasta wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. W sąsiedztwie pętli powstanie także parking park&ride.

 

Koszt prac to ponad 65 mln zł. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

 

Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

Źródło: Wiadomości Szczecin 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody