Obwodnica zachodnia przez gm. Dobra

Pewnie nie każdy z mieszkańców lub osób planujących osiedlić się w naszych okolicach wie o planach budowy zachodniej obwodnicy Szczecina. Przedsięwzięcie to nazywane jest Zachodnim obejściem drogowym Szczecina i pieszczotliwie określane ZOSią 🙂

pole

 

Plany budowy drogi są na razie bardzo odległe i nie do końca pewne, jednak warto wiedzieć o tym pomyśle aby za kilka – kilkadziesiąt lat nie zdziwić się, że za naszymi oknami przebiega droga szybkiego ruchu.

 

Co prawda inwestycja ta nie pojawiła się w dokumencie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju „Strategia Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku)”, to mimo wszystko pewne prace toczą się.

 

Przykładowo: 27 maja 2014 ogłoszono przetarg nieograniczony na „Wykonanie uzupełnienia raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla budowy Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia”.

 

Rzućcie okiem na ogólny projekt, na którym widać, że droga przebiegać miałaby lasem między miejscowościami Wołczkowo – Dobra oraz obok Redlicy i Bezrzecza.

mapkazos

 

 

Kasia Ciurzyńska

 

źródło: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=467101

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody