Od jutra ruch wahadłowy na Głębokim

Kolejne utrudnienia dla mieszkańców Dobrej, Wołczkowa i Bezrzecza, którzy muszą dostać się do Szczecina.

 

Tym razem ruch wahadłowy będzie na Głębokim!

 

Od wtorku 2 marca br. na budowie Węzła Przesiadkowego Głębokie rozpocznie się kolejny etap prac. W pierwszej kolejności, związane z nim będą zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Kupczyka.

 

Wahadło na Kupczyka

Wprowadzenie zmian w ruchu wynika z przejścia do kolejnego etapu inwestycji, w którym to po zakończeniu prowadzonych zimą prac konstrukcyjnych budowy zbiornika retencyjnego kanalizacji deszczowej przy ul. Kupczyka, możliwe będzie zwolnienie pasa terenu pod budowę odcinka nowej jezdni ul. Kupczyka. Ulica Kupczyka na tym fragmencie będzie odsunięta o kilka metrów od jeziora Głębokie z uwagi na potrzebę wybudowania w jej dotychczasowym śladzie fragmentu drogi dla rowerów i chodnika, które połączą się z już wykonaną ścieżką pieszo-rowerową biegnącą od granic Szczecina.

 

Ruch wahadłowy w tym miejscu ma trwać około miesiąca! 

 

źródło: wiadomosci.szczeci.eu

 

Żeby tego było mało to w drugiej połowie marca zamkną ruch na ulicy Miodowej czyli z Głębokiego do Osowa nie będzie przejazdu.

Bypass i zamknięcie ul. Miodowej

W drugiej połowie marca należy się spodziewać kolejnych utrudnień. Ruch zostanie „przepięty” na nową jezdnię ul. Kupczyka, jednocześnie zamknięta zostanie ul. Miodowa oraz obszar istniejącego mini ronda. Ruch odbywał się będzie bypassem wokół istniejącego ronda, a relacja Wołczkowo – Zegadłowicza kierowana będzie sugerowanym objazdem przez rondo Olszewskiego. O dokładnych terminach wprowadzenia zmian, będziemy informować na bieżąco. Utrudnienia wynikające z tych prac potrwają do III kwartału br.

źródło: wiadomosci.szczeci.eu

 

Na stronie UM Szczecin – Wiadomości Szczecin czytamy:

Dlaczego teraz wprowadzamy zmiany

Budowa Węzła Przesiadkowego Głębokie jest inwestycją znacząco wyprzedzającą harmonogramy. Choć zgodnie z umową prace mają się zakończyć z końcem bieżącego roku, to jest duża szansa, że zakończą się przed okresem zimowym. Wprowadzanie wahadła i kolejnych zmian na tej inwestycji, wynika z procesu technologicznego i dostosowanego do pozostałych etapów realizacji harmonogramu prac – budowy ronda oraz parkingu. Teraz jest dogodny moment, aby prace na ul. Kupczyka zrealizować – przed sezonem rekreacyjnym, okresem majówki czy świąt wielkanocnych (kiedy to prace są zazwyczaj wstrzymywane) i przy mniejszym natężeniu ruchu wynikającym również z ograniczeń covidowych. Odłożenie tych robót w czasie, mogłoby się wiązać z przesunięciem harmonogramu i tym samym wydłużeniem terminu realizacji całej inwestycji.

Przepraszamy mieszkańców Szczecina za utrudnienia. Prosimy jednocześnie o zachowanie uwagi podczas przemieszczenia się w rejonie inwestycji.

 

zdjęcie UM Szczecin – wiadomosci.szczecin.eu

 

 

Także drodzy mieszkańcy cierpliwości wszystkim życzę i już teraz obmyślajcie jak sprawnie dojechać do pracy i jak z niej wrócić.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody