Urząd Gminy rozdaje maseczki dla seniorów

Do  Gminy Dobra dotarła pierwsza partia maseczek dla seniorów, zamówionych na przełomie marca i kwietnia br. Z 3500 sztuk masek posiadających odpowiednie certyfikaty medyczne, ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania, utworzono 700 pakietów, które w pierwszej kolejności trafią do seniorów w wieku 65+ lat.

Rozdawanie maseczek w Gminie Dobra

 

Środa, 22 kwietnia 2020r.  godz. 10-12

 

Poniżej lista sklepów, przed którymi będą rozdawane maseczki dla seniorów.

Mierzyn: 

Lidl,  Biedronka, Żabka przy ul. Topolowej,  Sklep „U Iwony” przy ul. Weleckiej

Bezrzecze:

Biedronka i Stokrotka

 

Wołczkowo:

Sklep Groszek

 

Dobra: 

Netto, Biedronka

 

Dołuje:

Sklep Farma

 

Lubieszyn:

Biedronka

 

To pierwsza partia maseczek, które zamówiła Gmina Dobra. Kolejne partie zostały już zamówione i opłacone. Niestety  dostawa jest znacznie opóźniona. Z powodu epidemii pierwszeństwo w otrzymywaniu tego typu materiałów mają szpitale i placówki medyczne, gdzie ratowane jest ludzkie życie. Występują też duże opóźnienia w odprawach celnych i procedurach kontrolnych.

Gmina Dobra już w połowie marca uruchomiła pomoc dla osób starszych i samotnych w zakresie zakupów podstawowych produktów spożywczych. Zadanie to realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej. Pod numerem tel. 91 311 33 93 w godzinach 8-11 od osób starszych, samotnych i wymagających pomocy przyjmowane są potrzeby w zakresie zakupów podstawowych produktów spożywczych. Po otrzymanym zgłoszeniu zostają zrobione zakupy, które są dostarczane do osób zgłaszających taką potrzebę. Osoby realizujące pomoc posiadają identyfikator z pieczęciami OPS Dobra.

 

Źródło: Gmina Dobra 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody