Weekend Otwartych Ogrodów w Gminie Dobra

Na stronie Gminy pojawiło się ciekawe zaproszenie dla mieszkańców naszej Gminy 🙂

 

Weekend Otwartych Ogrodów – pilotażowy projekt, który nawiązuje do bardzo popularnych w Wielkiej Brytanii wydarzeń typu Open Garden Squares Weekend i Chelsea Fringe Festival.

 

 

 

W ramach projektu miłośnicy ogrodów będą mogli zwiedzać w dniach 29-30 maja 2021 roku prywatne założenia udostępnione przez mieszkańców gminy Dobra.

W ogrodach będą prowadzone warsztaty ogrodnicze, florystyczne, rękodzielnicze, kulinarne i inne. W ramach projektu zostaną również zorganizowane zajęcia jogi, Garden Fitness, kursy tańca, ogrodowe zajęcia rehabilitacyjne i Nordic Walking.

 

Projekt rozpocznie się w sobotę wspólnym śniadaniem na trawie oraz jarmarkiem i pchlim targiem.

Zgłoszenia na warsztaty oraz objazdowe wycieczki po ogrodach, prosimy kierować na adres mailowy: stowarzyszeniecarpediem20@gmail.pl.

Zapraszamy również do udziału wystawców – szkółkarzy, producentów zdrowej żywności, rękodzielników, producentów ekologicznych rozwiązań dotyczących oszczędzania energii czy wody, do zgłaszania udziału w naszym wydarzeniu.

Projekt ma na celu integrację społeczną, promowanie bioróżnorodności, wsparcie rodzin w organizacji wspólnego czasu wolnego i budowaniu relacji międzypokoleniowych, edukację ogrodniczą i proekologiczną.

Projekt Weekend Otwartych Ogrodów będzie realizowany dzięki wsparciu Gminy Dobra oraz grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S A, a Partnerem Fundacja „Za górami, za lasami”.

 

 

Program Weekendu Otwartych Ogrodów

Gmina Dobra, 29-30.05.2021 

 

29.05.2021 r.

Teren Sportowo-Rekreacyjny „Mierzynianka”

9.00-18.30 Jarmark i pchli targ

9.00-18.30 Akcja charytatywna na rzecz Saruni https://www.facebook.com/groups/212296287385809/

9.30 Oficjalne otwarcie projektu i śniadanie na trawie

10.00 Pokaz florystyczny – Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja

11.00 Joga – Elena Malinova

11.00 Warsztaty dla dzieci – domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) – Łukasz Krykowski, Zielony Kombinat

11.30-17.00 Porady na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej (namiot GCKiB) – Andrzej Bartłomowicz, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

12.00 Pokaz psów ratowniczych – GPR OSP Wołczkowo – Zachodniopomorskie Psy Ratonicze

12.30 Pokaz florystyczny – dr hab. inż. Piotr Salachna, prof. ZUT

13.00 Warsztaty – karmniki dla ptaków (namiot warsztatowy) – Łukasz Krykowski, Zielony Kombinat

13.30 Garden Fitness – Andrzej Bartłomowicz, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

14.00 Warsztaty – malowanie ceramiki (namiot warsztatowy) – Kreatywne Wtorki – Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach

14.30 Konkursy i zabawy dla dzieci – Mierzynianki, Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie

15.30 Taniec pod chmurką – Sylwester Sołtysiak, JSS

16.00 Warsztaty wokalne – ludowość w mojej gminie (namiot warsztatowy) – Maria Wardak, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

16.30  Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej – Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie

17.00  Instruktaż Nordic Walking – Andrzej Bartłomowicz, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

17.30 Występy artystyczne, prezentacje

18.30 Zakończenie jarmarku

 

Prywatne ogrody: Mierzyn, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica, Wołczkowo

 

9.00 Warsztaty „Malowanie na jedwabiu”, ogród w Dołujach – Dorota Kowalczyk, Kreatywne Wtorki – Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach

10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów

11.00–15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach

11.00 Warsztaty dla dzieci „Ogrody wróżek”, ogród w Mierzynie – Magdalena Sierguć Stowarzyszenie Carpe diem

11.30 Warsztaty „Szycie lalek” , ogród w Dołujach – Alina Bedorf, Kreatywne Wtorki – Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach

12.00  Warsztaty „Pieczenie podpłomyków”, ogród w Dołujach –  Zyta Ciechanowicz, Kreatywne Wtorki – Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach

12.30 Garden Fitness, ogród w Wołczkowie – Elena Malinowa

12.30 Warsztaty dla dzieci „Ogrodowe lampiony”, ogród w Mierzynie – Magdalena Sierguć Stowarzyszenie Carpe diem

13.00  Warsztaty „Pieczenie pizzy w ogrodowej kuchni”, ogród w Dołujach –  Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja

14.00–17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach

15.00 Warsztaty „Pieczenie bułeczek w piecu chlebowym, gotowanie dżemu truskawkowego na kuchni z fajerkami” –  Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja

 

30.05.2021 r.

Teren Sportowo-Rekreacyjny w Bezrzeczu

 

10.00-17.00 Jarmark i pchli targ

10.00-17.00 Akcja charytatywna na rzecz Bruna https://www.facebook.com/bruno.waszczuk/

10.00-17.00 Kiermasz książek

10.00 Joga – Elena Malinova

10.30 Warsztaty dla dzieci – domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) – Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja

11.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, LZS Bezrzecze:

Dzieci młodsze:

– Rzut woreczkiem na tarcze

– Bieg w workach

– Lasso

Dzieci starsze:

– strzelanie z łuku do tarczy

– slalom z piłeczką

– bieg na szczudłach

11.30 Warsztaty florystyczne „Kompozycje kwiatowe w szkle” (namiot warsztatowy), Marzena Krysińska, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

12.00 Pokaz psów ratowniczych – GPR OSP Wołczkowo – Zachodniopomorskie Psy Ratonicze

12.30 Warsztaty ogrodnicze „Podręczne ogródki” (namiot warsztatowy) – Halina Sromek, Stowarzyszenie Nasz Bezrzecze

13.00 Zajęcia rehabilitacyjne

13.30 Warsztaty „Łapacz snów” (namiot warsztatowy), Renata Bieńczak, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

14.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, LZS Bezrzecze:

Dziecko + rodzic:

– ślepiec

– wyścigi z balonem

– piłka parzy lub szukamy domu

Dorośli:

– rzut beretem

– rzut lotką do tarczy

– strzały z łuku do tarczy

14.30 Warsztaty „Ozdobne domki ogrodowe”, (namiot warsztatowy), Luiza Supernak,

15.30 Taniec pod chmurką – Sylwester Sołtysiak, JSS

16.30  Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej – Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie

17.00  Zakończenie jarmarku

 

Prywatne ogrody: Bezrzecze, Dobra, Buk, Łęgi, Rzędziny i Stolec

 

10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów

11.00–15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach

10.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków”, ogród w Dobrej – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka

11.00 Warsztaty „Ziołowniki”, ogród w Dobrej, Magdalena Pulwer

11.30 Warsztaty „Donice z recyklingu”, ogród w Dobrej – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka

12.00  Zajęcia rehabilitacyjne w ogrodzie, ogród w Dobrej

13.00 – Warsztaty decoupage dla dzieci, ogród w Buku, Stowarzyszenie Społeczność w sieci

14.00–17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach

15.00 Wycieczka piesza po Rzędzianach śladami Elizabeth, warsztaty literackie – Elżbieta Bruska, Stowarzyszenie Carpe diem

 

Teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Łęgach (Projekt „Bioróżnorodność we wsi ŁĘGI”)

13.00 Warsztaty „Karmniki dla ptaków” – Rafał Staszczyk Pracownia Plantacja

13.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków” – Mira Kwaśniewska Pracownia Plantacja

13.00 Warsztaty „Domki dla owadów” – Łukasz Krytkowski Zielony Kombinat

15.00 Warsztaty „Karmniki dla ptaków” – Rafał Staszczyk Pracownia Plantacja

15.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków” – Mira Kwaśniewska Pracownia Plantacja

15.00 Warsztaty „Domki dla owadów” – Łukasz Krytkowski Zielony Kombinat

 

W imieniu organizatorów zapraszam!

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Gmina Dobra Prognoza pogody