Wybory do europarlamentu 2019

Wybory do europarlamentu: 26 maja 2019

26 maja 2019 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezentujemy listy komitetów oraz kandydatów z naszego okręgu wyborczego numer 13 obejmującego województwa lubuskie i zachodniopomorskie dodatkowo uzupełniając informacje o kandydatach o rodzinne miasto, wieku oraz zawod.

Jak głosować?

  • W głosowaniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 rok życia (najpóźniej w dniu wyborów) i nie został pozbawiony praw publicznych i wyborczych.
  • Możemy oddać głos tylko na jednego kandydata z wybranej przez nas listy.
  • Na karcie do głosowania należy postawić znak „X”w kratce z lewej strony obok wybranego kandydata.
  • Postawienie znaku „X” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list, lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Kandydaci:

1. Komitet Wyborczy Wyborców KONFEDERACJA – KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

1. Krzysztof Tuduj, lat 37, prawnik, Prężyce
2. Krzysztof Chmielewski, lat 53, przedsiębiorca, Koszalin
3. Joanna Szałata, lat 55, specjalista ds. rodziny, Szczecin
4. Estera Ślusarczyk, lat 23, dietetyk, Gardno
5. Klaudia Szenderowicz, lat 24, asystent prawny, Szczecin
6. Iwona Wawruszczak, lat 54, inżynier ochrony środowiska, Stargard
7. Jan Gładkow, lat 64, nauczyciel, Gryfino
8. Arkadiusz Piszczek, lat 48, leśnik, Dzikowo
9. Paweł Mazur, lat 27, biotechnolog, Szczecin
10. Adrian Stateczny, lat 24, przedsiębiorca, Bielkowo

 

2. Komitet Wyborczy WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

1. Anita Kucharska-Dziedzic, lat 47, nauczycielka, Zielona Góra
2. Sven Zagała, lat 51, przedsiębiorca, Warszawa
3. Małgorzata Prokop-Paczkowska, lat 58, dziennikarka, Szczecin
4. Jacek Wezgraj, lat 36, psycholog, Koszalin
5. Katarzyna Paprocka, lat 56, ekonomista, Koszalin
6. Wojciech Czypicki, lat 38, przedsiębiorca, Szczecin
7. Monika Drubkowska, lat 40, socjolog, Gorzów
8. Łukasz Olszewski, lat 36, inżynier budowy dróg, Koszalin
9. Katarzyna Kotula, lat 42, filolog angielski, Gryfino
10. Jakub Ziółkowski, lat 37, technik elektronik, Gorzów

 

3. Koalicyjny Komitet Wyborczy KOALICJA EUROPEJSKA – PO PSL SLD .N ZIELONI

1. Bogusław Liberadzki (SLD), lat 70, nauczyciel akademicki, Warszawa
2. Bartosz Arłukowicz (PO), lat 47, lekarz, Szczecin
3. Elżbieta Anna Polak (PO), lat 59, marszałek woj. lubuskiego, Zielona Góra
4. Witold Pahl (PO), lat 57, radca prawny, Chwalęcice
5. Jarosław Rzepa (PSL), lat 46, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego, Szczecin
6. Tomasz Aniśko, lat 56, architekt krajobrazu, Ośno Lubuskie
7. Ewa Dudar (PO), lat 47, nauczyciel, Gryfino
8. Elżbieta Jabłońska (PO), lat 53, ekonomista, Świnoujście
9. Katarzyna Dudź (PO), lat 46, lekarz, Szczecinek
10. Jolanta Fedak (PSL), lat 58, politolog, Zielona Góra

 

4. Komitet Wyborczy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Joachim Brudziński, lat 51, parlamentarzysta, Szczecin
2. Czesław Hoc, lat 65, lekarz, Kołobrzeg
3. Elżbieta Rafalska, lat 63, nauczyciel akademicki, Gorzów
4. Jerzy Materna, lat 63, inżynier budownictwa, Zielona Góra
5. Małgorzata Golińska, lat, 38, inżynier leśnictwa, Szczecinek
6. Michał Jach, lat 67, parlamentarzysta, Stargard
7. Michał Kamiński, lat 34, ekonomista, Kamień Pomorski
8. Helena Hatka, lat 62, menedżer, Lipki Wielkie
9. Małgorzata Jacyna-Witt, lat 62, ekonomista, Szczecin
10. Władysław Dajczak, lat 59, inżynier mechanik, Strzelce Krajeńskie

 

5. Koalicyjny Komitet Wyborczy LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

1. Julia Zimmermann, lat 35, socjolog, Warszawa
2. Sebastian Bednarski, lat 43, specjalista ds. stos. międzynarodowych, Szczecin
3. Adrianna Ruszkowska, lat 41, psycholog, Zielona Góra
4. Robert Wiśniewski, lat 39, nauczyciel, Sulęcin
5. Joanna Wójcik, lat 51, kulturoznawca, Szczecin
6. Michał Ziemski, lat 29, prawnik, Buk
7. Anna Gurgul, lat 67, nauczyciel akademicki, Czerna
8. Michał Szmytkowski, lat 31, ratownik medyczny, Gorzów
9. Radosław Cieślak, lat 32, adwokat, Gorzów Wlkp.
10. Zofia Malisz, lat 39, nauczyciel akademicki, Szczecin

 

6. Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ’15

1. Olimpia Tomczyk-Iwko, lat 40, przedsiębiorca, Zielona Góra
2. Agnieszka Sajdak-Wasik, lat 42, pracownik administracji samorządowej, Chłopowo
3. Roman Knop, lat 63, rolnik, Krąg
4. Ryszard Kowalczuk, lat 49, pracownik samorządowy, Jeziory Wysokie
5. Artur Groc, lat, 42, operator filmowy, Stare Biskupice
6. Natalia Zdónek, lat 50, przedsiębiorca, Gubin
7. Tomasz Palij, lat 40, kasjer, Koszalin
8. Mirela Dudojć, lat 54, przedsiębiorca, Gorzów
9. Stefan Romecki, lat 68, ślusarz-spawacz, Koszalin
10. Jacek Guzikowski, lat 53, lekarz, Gorzów

 

2 Komentarzy

  1. Adam
    16 maja 2019    

    Najlepszy jest ślusarz-spawacz albo technik elektronik. To są potrzebne zawody i cenione… ale nie w parlamencie. Mimo wszystko do wyborów trzeba iść, byśmy nie musieli się potem wstydzić.

    • Sławianin
      28 maja 2019    

      Wstyd mi za Ciebie Adam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Gmina Dobra Prognoza pogody