W Wołczkowie ruszyła budowa ścieżki rowerowej

20 sierpnia ruszyła budowa ścieżki rowerowej, która docelowo ma prowadzić od Głębokiego w Szczecinie aż do Dobrej.

Na tą chwilę rozpoczyna się etap budowy od Wołczkowa w stronę Dobrej. Musicie liczyć się z utrudnieniami na drodze. Rejon pierwszego etapu to skrzyżowanie ulicy Lipowej z Słoneczną i występują tam miejscowe przewężenia drogi.

 

 

 

Nowa ścieżka rowerowa będzie budowana wzdłuż drogi powiatowej od granicy administracyjnej gminy Dobra  z miastem Szczecin. Następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej. Podczas budowy ścieżki nastąpi także przebudowa kolidującej infrastruktury podziemnej oraz miejscowe przebudowy drogi powiatowej w tym budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie i korekta przebiegu ul. Szczecińskiej od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulna w Dobrej.

Prowadzone prace będą powodowały utrudnienia w ruchu. Utrudnienia, w zależności od odcinka budowanej ścieżki,  będą polegały na zmniejszeniu prędkości ruchu, przewężeniu pasa drogi i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

 

Inwestycję realizuje Eurovia Polska. Budowa trasy rowerowej powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku. Inwestycja jest realizowana w ramach zadania: Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej m. Dobra z węzłem przesiadkowych Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego, którego wartość wynosi 15 504 473,38 zł zł brutto. Wartość dofinansowania to 6 700 000 zł.

Źródło: strona Gminy Dobra

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

 1. Adam
  23 sierpnia 2019    

  A po której stronie ta ścieżka będzie przebiegać?

  • Redakcja
   23 sierpnia 2019    

   Z tego co pamiętam ze spotkań dotyczących budowy ścieżki, przedstawiane były wówczas 3 koncepcje ścieżki i prowadzi ona po prawej stronie jadąc w stronę od Głębokiego do Dobrej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody