Zmiany w organizacji ruchu na Głębokim

Kolejne zmiany na Głębokim. Prace budowlane trwają nieprzerwalnie od kilkunastu miesięcy i z tego co widać przebudowa tego miejsca przebiega z godnie z planem.

 

zdj. zbiór własny

Zmiany w organizacji ruchu

dniu 20 maja br. planowane są kolejne zmiany w organizacji ruchu:

  1. Zmiana strony w ruchu wahadłowym w ciągu al. Wojska Polskiego – prace będą prowadzone na drugiej części jezdni, ruch będzie poprowadzony pasem w stronę centrum.
  2. Ruch zostanie dopuszczony po nowym rondzie.
  3. Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd w ul. Miodową. (Czyli z Głębokiego nie dostaniesz się w stronę Osowa). 

Powyższy termin wprowadzenia organizacji ruchu może ulec zmianie z uwagi na warunki atmosferyczne. Do układania mas bitumicznych, konieczne jest zachowanie reżimu technologicznego i brak opadów deszczu.

 

 

O inwestycji

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Wybudowane zostanie także nowe rondo oraz przebudowane zostaną ulice dojazdowe do ronda – fragment Al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości do granic miasta wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. W sąsiedztwie pętli powstanie także parking park&ride.

 

Koszt prac to ponad 65 mln zł. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

 

Projekt objęty dofinansowaniem w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

 

Źródło: wiadomości.szczecin.eu

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody