Ruch wahadłowy na skrzyżowaniu Szeroka – Modra

UWAGA, UWAGA!!!

Od jutra zaczną się duże utrudnienia dla wszystkich, którzy będą chcieli wydostać się z Bezrzecza w stronę miasta. Musicie liczyć się z dłuższą drogą do pracy jak i z powrotem do domu. Plotki słyszałam, że ma to potrwać nawet 3 miesiące!

Z poniedziałku na wtorek (22.02.-23.02) na skrzyżowaniu Szeroka – Modra – Szafera będzie wprowadzony ruch wahadłowy.

 

Wszystko po to, by zrealizować projekt kanalizacji deszczowej w ciągu tych ulic. Co więcej, wykonawca zajmie się też rozprowadzeniem sieci wodociągowej, montażem sieci trakcyjnej i wybrukowaniem ulic. W kolejnym etapie zamontowane zostanie oświetlenie ulicy, a już w marcu nasadzenie zieleni.

Musicie uzbroić się w cierpliwość i cóż, niech moc będzie z nami 🙂 

 

Ruch wahadłowy jest potrzebny ze względu na trwające prace gdzie powstaje nowe torowisko tramwajowe, biegnące do zupełnie nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy hali Netto Arena, a także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Dużej zmianie uległ także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Za prace budowlane odpowiada firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt prac został wyceniony na 125 190 424,45 zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o., której powierzono funkcję zastępstwa inwestorskiego oraz funkcję inżyniera kontraktu.

 

Projekt przebudowy ul. Szafera objęty jest dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i działania 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Źródło: ZDTiM Szczecin

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
Gmina Dobra Prognoza pogody